Hoopers on uusi laji, joka sopii kaikille! Hoopers on yksi agilitylajeista, jossa ei kuitenkaan ole korkeita hyppyjä tai tiukkoja käännöksiä. Hoopersissa koira juoksee ”vanteiden” eli hooppien läpi, sekä radalla saattaa olla tynnyreitä, lyhyitä putkia sekä veräjä. Koiraa ohjataan suhteellisen kaukaa, joten laji kehittää niin fyysistä kuntoa, kuin yhteistyötä. Ohjaajan taas tulee olla mahdollisimman paikallaan.
Hoopersin jatkoilla jatketaan siitä, mihin alkeiskurssilla jäätiin. Tehdään pientä radanpätkää ja hiotaan eri esteiden yksityiskohtia, sekä ohjausta. Hoopers -jatkot pidetään keinonurmipohjaisessa Vau-hallissa, joustavalla ja pitävällä alustalla, jotta myös vähänkään vauhdikkaampien koirien on turvallista harrastaa!
Jatkokurssi kestää 5 kertaa ja se suoritetaan pienryhmissä (maks. 3 koirakkoa), jolloin jokainen saa varmasti henkilökohtaista ohjausta. Kurssin ohjaa Laura Pohjola.
Kurssin voi maksaa myös smartum-, edenred- tai epassi –sovelluksella.
Mikäli haluat käyttää näitä maksutapoja, toimi seuraavasti:
– Lisää tuote ostoskoriin ja mene normaalisti kassalle
– Kirjoita lisätietokenttään maksutapasi (smartum/epassi)
– Syötä kuponkikoodi liikuntaseteli ja jatka tilaus loppuun asti
– Etsi SmartumPay/ePassi –sovelluksesta Pawsiteam Oy ja suorita kurssimaksu välittömästi ilmoittautumisen yhteydessä
Mikäli näistä tulee kysyttävää, ole yhteydessä sähköpostitse info@pawsiteam.fi
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.